►►►►Pravidla BLOGU◄◄◄◄
►►Reklamy pouze SEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!◄◄
 
Adminka : 
 
INFO
►►Nekopíruj bez zdroje ↓ !!!◄◄
►►Přihláška do Affs◄◄
 
►Zeptejte se ZDE
 
►Hlasuj o nejlepší seriál ZDE
Hlasuj o nejlepší šaty ZDE

www.kanireta.blog.cz
www.tynin-blog.blogspot.cz
 http://i19.tinypic.com/6o11jdg.gif  http://emo-hannah.blog.cz/ hmm.gif image by Salisko http://emo-hannah.blog.cz/ http://emo-hannah.blog.cz/ haha.gif image by Salisko 
 

Květen 2012

Zvířátka k adopci :-*

27. května 2012 v 11:39 | kira |  Blog
Více smajlíků ke stažení

→Pravidla blogu←

26. května 2012 v 12:35 | kira |  Zde vstoupit jako PRVNÍ !!!!!!
Rozhodla jsem se,že napíši pravidla tohoto blogu,aby někoho nenapadlo je porušovat...

1) Nekopíruj nic bez mé ikonky nebo odkazu na můj blog !!!
2) Pokud jsi affík,přečti si Pravidla !!!
3) Do komentářů nepiš žádné vulgární výrazy nebo nevkládej reklamy k normálnímu článku !!!
-- reklamy piš pouze SEM!!!!!!!!!!!!!!!

Možná,že je jich málo,ale už mě nic nenapadá.

Téma týdne-Incest

24. května 2012 v 18:28 | kira |  Témata blogu
Incest je sexuální aktivita mezi příbuznými-jak mezi sourozenci,tak mezi rodičem a jeho potomkem.Může být mezi stejným i opačným pohlavím.
U nás se Incest trestá v podobě trestu odnětí svobody až na 3 roky.

Školní výlet

24. května 2012 v 16:58 | kira |  My Diary ♥
Dnes,24.5.2012 jsme jeli se třídou na školní výlet do Slavkova u Brna.Nejeli jsme sami-jela s náma i 8.A a já jsem z B.
Tak jsme se všichni naskládali do autobusu a vyjeli v 8:00.Cesta probíhala v pohodě,nikomu nebylo špatně.Až na strašné horko,co bylo v autobusu.
Dojeli jsme v 8:45 a šli směrem k zámku.Na nádvoří jsme měli rozchod,kde jsme si mohli zajít koupit nějaké suvenýry nebo na WC apod.
Po rozchodu následovala prohlídka zámku.
Vím,že trošku přeskakuji,ale po prohlídce jsme měli od 11:15 do 12:15 zase rozchod Usmívající se.S kámoškama jsme si daly obídek,co nám rodiče s sebou zabalili a šly jsme se projít po náměstí.Něco jsme si nakoupily a netrpělivě čekaly,až bude 12:15.A už jsme se dočkaly.Všichni jsme se odebrali k našemu autobusu a jeli pár kilometrů k Mohyle Míru,kde jsme měli další rozchod.Soubor:Mohyla miru 2.jpg
Já jsem si koupila pohled a dala na něj razítko,abych měla nějakou vzpomínku Mrkající
Naštěstí nám nepršelo...Tak jsme si výlet všichni pěkně užili...Usmívající se

Chceš popisky do menu ?

22. května 2012 v 19:15 | kira |  Blog
Nově dělám popisky do menu...
Jestli chceš podobné nápisy,jako mám já v menu,vyplň následující:

1) Tvůj blog
2) Styl písma
3) Jaké popisky chceš
4) tvůj email
5) Proč chceš ode mně popisky ?

Odpovědi napiš pod sebe.NA BLOGU SE DOCELA NUDÍM,TAKŽE RÁDA TI JE UDĚLÁM :o)

Styly:

Výsledky kvízu

22. května 2012 v 18:15 | kira |  My Diary ♥

Patříš do cykloparty?

Někdo jezdí na kole rád a skoro denně. Někoho to moc nebaví, ale o prázdninách s rodiči vyrazí na cyklostezku. Jiný má na kole velkou vrstvu prachu. Jak jsi na tom právě TY a zda patříš do cykloparty lidiček, kteří rádi šlapou do pedálu, zjisti pomocí našeho kvízu. Více kvízů - Alíkoviny/kvízy

Počet dosažených bodů: 42
Počet bodů 39 až 48
Tak to je jízda! Směle se můžeš zdravit s cyklisty, patříš mezi ně. Máš našlápnuto na Krále Šumavy. Až jednou ten slavný závod vyhraješ, tak nám napiš emílka na Alíka. Budeme čekat a věříme ti!!!

1. Samostatně, bez dozoru osoby starší 15ti let, smíš na kole jezdit od

2. Cyklista je za jízdy povinen použít ochrannou helmu pokud nedosáhl věku

3. Na vozovce se na jízdním kole jezdí

4. Tour de France znamená

5. Spining znamená

6. Bez držení řídítek cyklista

7. O prázdninách jsem na kole ujel/a

8. Přední svítilna na kole má barvu

9. Zadní svítilna na kole má barvu

10. Jeden z nejslavnějších cyklistů světa se jmenuje

11. Moje kolo má

12. Nejrychlejší dopravní prostředek ve velkoměstě je

13. Nový rekord v nejvyšší dosažené rychlosti na kole je

14. Na kole jezdím

15. Po dlouhém cyklovýletě si dám

16. Kolo je pro mě


Nové třídní foto :)

21. května 2012 v 17:47 | kira |  My Diary ♥
Dnes,21.5.2012 jsme ve škole dostali fotky.Fotili jsme se 10.5.Nejprve nám je paní učitelka nechtěla dát,protože všichni nezaplatili,ale pak jsme ji nějak překecali.Byla jsem strašně nedočkavá => jak hrozně tam zase budu vypadat Smějící se ale paní uč.nám řekla,že tam ''vypadáme moc hezky''.A já si myslím,že se ty fotky docela povedly :-)
Dostali jsme jednu třídní a jednu skupinkouvou,fotili jsme se s kým jsme chtěli...
→ My... ♥ S ní :-****

→ To je jen špatně ofocené :D

Hra Kubb

18. května 2012 v 17:03 | kira |  My Diary ♥
Kubb je tradiční švédská hra, která pochází z Gotlandu, malého ostrova uprostřed Baltského moře.
Starodávný tisíciletý původ kubbu je ztracen v mlhách času. Jisté je, že pochází z dob statečných Vikingů, kdy každá rodina měla za domem místo na zpracování dřeva. Pár statných polínek, oválných klacků a kapka představivosti daly vzniknout nové hře, která přetrvala staletí bojů, bídy i blahobytu až do dnešních dnů.
Kubb je hrou opravdu pro každého. Nezáleží, jestli jste mladý, starý, silný, slabý, malého vzrůstu nebo basketbalový hráč. Kubb také můžete hrát stejně dobře na trávě jako na pláži nebo i na ledu a k jeho pochopení vám stačí jen pár minut. Hru lze velice dobře hrát jak v malém, tak i ve větším počtu hráčů (od 2 do 12 hráčů). Buďte si jisti, že hrou v kubb zažijete vzrušující okamžiky s vašimi přáteli!

Idea hry

Kubb je hra, ve které se utkávají dva týmy. Kubb spočívá v přesném házení kolíků na soupeřovy kubby ve snaze je shodit a získat tak nad soupeřem výhodu do dalších herních situací.

Hrací části, jejich umístění a týmyHrací pole:
šířka: 5 metrů
délka: 8 metrů

  1. jeden král9×9×30 cm
  2. deset kubbů7×7×15 cm
  3. šest kolíkůo průměru 44 mm a délce 30 cm
  4. čtyři rohové kůly
Počáteční rozestavení hracích figur je znázorněno na obrázku.
Na každé základní čáře (kratší strana hřiště) je pravidelně rozmístěno pět kubbů.
Král stojí uprostřed hracího pole na pomyslné půlící čáře, která rozděluje hrací pole na dvě poloviny. Každému týmu přísluší jedna polovina hracího pole.
Na začátku hry týmy stojí za svou základní čarou a jeden z nich má všech šest kolíků, a zahajuje první hrací kolo.

Hrací kolo

Tým A, který zahajuje hrací kolo má všech šest kolíků. Šesti pokusy hodu kolíkem se snaží shodit kubby stojící na polovině soupeře (týmu B) a to v pořadí nejprve všechny kubby v poli a teprve potom kubby na základní čáře. Hráč při hodu kolíkem nesmí stát blíže k soupeřově polovině, než sojí nejbližší kubb na jeho vlastní polovině. Tento kubb určuje pomyslnou tzv. házecí čáru. Při zahájení hry tedy hráči týmu A házejí ze své základní čáry na kubby na základní čáře týmu B.
Pokud týmu A stále ještě zbývají nějaké pokusy hodu kolíkem, ale na soupeřově polovině nestojí již žádný kubb, mohou je použít na shození krále, ale pouze ze své základní čáry.
Po odházení šesti kolíků tým B sesbírá shozené kubby a ze své základní čáry je nahází na polovinu týmu A. Tým A je vztyčí na místě, kam dopadly, a tým B si vezme všech šest kolíků a je tak připraven na zahájení dalšího kola, tentokrát s prohozenými rolemi týmů.

Princip hry

Týmy se střídají v tom, kdo zahajuje hrací kolo a kubby se tak přelévají z jedné poloviny hřiště na druhou. Vznikají výhodné situace i sporné momenty.
Hra končí v okamžiku, kdy se jednomu z týmů úmyslně nebo omylem podaří shodit krále. Tento tým pak vítězí, pokud na soupeřově polovině nestojí již žádný kubb, a tento tým prohrává, pokud na soupeřově polovině nějaké kubby stále stojí.

Technika hry


Hod kolíkem musí být proveden podpažním spodně kyvadlovým způsobem, jak je uvedeno na obrázku. Hod "Helikoptéra" (přesněji takový, že kolík rotuje v rovině jiné než vertikální) je zakázán a brán jako nezvládnutí složité kubbové techniky hodu.
Kubby je možné házet libovolným způsobem (i na šířku).
V okamžiku hodu musí hráč oběma nohama stát za házecí čarou a mezi bočními čarami hracího pole prodlouženými do nekonečna.
Kubb lze vztyčit pouze do jedné ze dvou pozic, jak je znázorněno na obrázku, Pokud je kubb v jedné pozici v autu, musí být vztyčen do druhé pozice.

Neplatné situace, auty a postihy


  1. Pokud hod kolíkem není proveden v mezích techniky hry nebo s přešlapem nebo proti principu fairplay je považován za neplatný a herní situace způsobená tímto hodem je vrácena do původního stavu.
  2. Pokud je hodem kolíku shozen kubb na základní čáře mimo pořadí, je tento kubb ihned vztyčen na svém původním místě.
  3. Kubb se nachází v autu tehdy, pokud jej nelze postavit tak, aby nejméně polovina jeho základny stála v příslušné polovině hracího pole.
  4. Po odházení všech kubbů v daném hracím kole je určeno, které kubby se nacházejí v autu. Pouze jeden kubb v daném hracím kole je možné zvednout z autu a zopakovat jím hod. Po opravném pokusu je znovu vyhodnoceno, které kubby se nacházejí v autu. Tyto kubby jsou pak vztyčeny na jakémkoliv místě příslušné poloviny hracího pole, avšak musí být zachována vzdálenost nejméně jedné délky vrhacího kolíku od Krále nebo rohového kůlu.
  5. Pokud je stojící kubb stojící v poli shozen jiným vhozeným kubbem, je postaven na místě, kam dopadnul. Pokud je vhozeným kubbem svržen kubb na základní čáře, je znovu postaven na svém původním místě.


Ukázková hra


1.
Členové týmu A hází šest vrhacích kolíků z jejich základní linie, obě chodidla musí být uvnitř hraniční linie.Cílem jejich urputného snažení je shodit všech 5 Kubbů záklaďáků týmu B a poté sejmout Krále. V tomto případě tým A shodil pouze kubby 7 a 8.

2.
Tým B nejprve vhodí své svržené kubby 7 a 8 na území soupeře. Tyto kuby jsou poté postaveny týmem A. Tým B musí nejprve shodit všechny Kubby polaře 7 a 8 a až poté mohou útočit na protihráčovi Kubby záklaďáky. Všechny tyto hody jsou provedeny ze základní linie. V tomto případě zasáhl tým A pouze kubb 8.

3.
Tým A nejprve z jejich základní linie vhodí jeden sražený Kubb polař na půlku týmu B. Protože tým B minul při shazování kubb 7, získává tak tým A poziční výhodu a posouvá svoji základní linii na úroveň Kubbu polaře, který je nejblíže k půlící linii (kubb 7, imaginární linie). Tým A hází šest vrhacích kolíků z jakéhokoliv místa zvýhodněné pozice. Nejprve musí sestřelit kubb 8.

4.
Poté co je shozen kubb 8, může odrazem shodit Kubb záklaďák 9. Tento hod je platný pouze pokud není poli jiný stojící Kubb polař. V tomto případě tým A neshodil žádné jiné Kubby záklaďáky týmu B.

5.
Tým B odhodí na pole soupeře svržené kubby 8 a 9, které jsou následně postaveny týmem A. Tým B potom shodí kubby 7 a 8 jedním hodem a dále kubb 9. Se všemi svrženými Kubby polaři, může nyní tým B zaútočit na Kubby záklaďáky. V tomto případě shodí kubb 5.

6.
Tým A přišel o svoji poziční výhodu, a tak začíná hody ze základní linie. Nejprve vhodí všechny čtyři kubby na soupeřovo pole a zahájí ze základní linie útok vrhacími kolíky. V tomto případě shodí tým A všechny kubby až na 9.

7.
Tým B vhodí ze základní linie tři kubby zpět do pole týmu B a ze zvýhodněné linie určené stojícím kubbem 9 útočí nejprve na Kubby polaře 8, 5 a 7. Po jejich svržení z téže linie tým B shodí Kubby záklaďáky 3 a 4.

8.
Tým A vhodí všech pět svržených kubbů na pole týmu B, ale poté shodí během šesti hodů vrhacími kolíky pouze kubb 3 na poli týmu B.

9.
Tým B ze základní linie vhodí kubb 3 na pole týmu A a poté ze zvýhodněné linie na úrovni prvního kubbu od Krále (kubb 7) útočí. Nejdřív shodí kubb 3 a poté oba Kubby záklaďáky 1 a 2. V této chvíli se tým B vrací na základní linii a snaží se ukončit hru shozením Krále.

10.
Pokud se týmu B nepodaří zbývajícími vrhacími kolíky shodit Krále, může tým A pokračovat výhozem kubbů 1, 2 a 3 na pole týmu B a pokračovat ve hře dál. Hra se vyvíjí až do té doby, dokud se jednomu z týmů nepodaří v jednom kole shodit všechny kubby na soupeřově poli a poté shodit Krále. Tento tým se stává VÍTĚZEM!!!

Kup si kubb!

Kontaktujte našeho výrobce kubbových sad a konečně si pořiďte své kubbové nádobíčko.

Naše pohádka-O Vendelínovi

18. května 2012 v 16:19 | kanireta |  Kaniretiny pohádky
Kdysi dávno žil malý Vendelín,který najednou snědl otrávené jablíčko.Byl to malý,docela obyčejný klučina,kterému zemřeli rodiče ve válve proti Trolům.Jak snědl to jablko,jel ihned do nemocnice,kde se ho ujala mladá,krásná zdravotní sestřička Ivanka a adoptovala ho.On se do ní ihned zamiloval a bral ji jako svou maminku.Jednou od ní utekl,protože chtěl poznat svoji babičku.Ale ona je nechtěla spolu seznámit,protože ta babička už před nedávnem odcestovala na Severní pól,aby hledala hřiby,ale žádné nenašla a už se domů nevrátila.Malý Vendelín,který bydlel s tou sestřičkou Ivankou ve staré,polorozpadlé dřevěné chaloupce na 1 kuří nožce šel dál a dál tmavým lesem,kde náhle spatřil babu jagu,která ho kouzlem,které vymyslela ještě jako miminko o Vánocích.Byl zrovna u pece a baba jaga na něj to kouzlo uvrhla.Náhle Vendelín pocítil velkou tíhu na svém těle a proměnil se v obra,který měl babě jaze sloužit.Hned ho poslala aby šel pro vodu do studny hned vedle chaloupky na kuří nožce a cestou potkal Ivanku,která se ho lekla a omdlela.Vendelín ji přinesl k babě jaze a ta ji proměnila v mravence,které obr papá.Chuděra !
Ale Vendelín ji nemohl sníst ! To je proti pravidlům.Tak ji zahrabal do díry nedaleko chaloupky a čekal pár hodin,než kouzlo vyprchá.
Kouzlo už vyprchalo a už to nebyl mravenec,ale totálně naštvaná maminka.
Ale zanedlouho se usmířili a žili spokojeně až do konce svého života.
..........
A jak se pohádka tvořila ?
Měly jsme jeden papír.Každá napsala jedno,nebo více slov...
A tak pohádka vznikla... :D

Téma-Sladkosti

4. května 2012 v 19:25 | kira |  Témata blogu
Osobně mám sladkosti z jídla asi nejradši.Každý den musím mít alespoň nějakou tu tyčinku nebo něco.
Mamka mi říká,že až budu dospělá,budu tlustá.Ale já ji moc nevěřím...A kdybych teda někdy tloustla,hned se pokusím zhubnout,protože semi obezita vůbec nelíbí !!! Mamka,když byla malá,taky jedla sladkosti a dnes teda moc hubená neníSmějící se.
Když jdeme do obchodu,tak máme většinou plný vozík sladkostíSmějící seSmějící se.