►►►►Pravidla BLOGU◄◄◄◄
►►Reklamy pouze SEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!◄◄
 
Adminka : 
 
INFO
►►Nekopíruj bez zdroje ↓ !!!◄◄
►►Přihláška do Affs◄◄
 
►Zeptejte se ZDE
 
►Hlasuj o nejlepší seriál ZDE
Hlasuj o nejlepší šaty ZDE

www.kanireta.blog.cz
www.tynin-blog.blogspot.cz
 http://i19.tinypic.com/6o11jdg.gif  http://emo-hannah.blog.cz/ hmm.gif image by Salisko http://emo-hannah.blog.cz/ http://emo-hannah.blog.cz/ haha.gif image by Salisko 
 

Zámek v oblacích (Hauru no ugoku širo)

9. srpna 2011 v 12:26 | kira
Moje oblíbená pohádka

Láska je moc, která přemůže i nejčernější temnotu. Japonský animovaný film podle románu D. W. Jonesové (2004). Scénář a režie Hajao Mijazaki
Zámek v oblacích (Hauru no ugoku širo)Zámek v oblacích (Hauru no ugoku širo)Zámek v oblacích (Hauru no ugoku širo)Zámek v oblacích (Hauru no ugoku širo)
I v pokojném anglickém městečku se mohou dít čáry a kouzla. Mladá a skromná Sofie, nejlepší kloboučnice v salonu madam, vůbec neví, čím si zasloužila, že ji jednoho dne na ulici zachrání před dotěrnými vojáky krásný čaroděj. Vezme ji pod svou ochranu a udivená Sofie najednou ztrácí půdu pod nohama, stoupají spolu nad městečko, letí jako ptáci... Jenže pak ji navštíví trest v podobě zlé čarodějnice. Sofie přijde o své mládí i krásu a dál se musí protloukat sama jako stařena. Její jedinou nadějí je ten krásný mladý čaroděj Howl, který ve svém zámku na muřích nohách obchází krajem. Když se nakonec stařence Sofii podaří u něj zůstat jako hospodyně, otevře se jí celý tajemný Howlův svět kouzel, kde neplatí nic z toho, co ve světě lidí. A přesto, že tělem je Sofie stařena, srdce má stále mladé a to si nedá poroučet. Do pohledného čaroděje se zamiluje. Její láska však bude vystavena těžké zkoušce!
Další příspěvek kultovního režiséra japonského animovaného filmu Hajaa Mijazakiho, tentokrát podle románu anglické spisovatelky Diany Wynne Jonesové.
Pohádkový příběh dívky Sofie a mladého čaroděje Howla vypráví především o lidské svobodě a síle lásky.
Film získal řadu mezinárodních ocenění, včetně nominace na Oscara za nejlepší celovečerní animovaný film (podobně jako jiný Mijazakiho film, Cesta do fantazie).
Klikněte pro větší obrázekKlikněte pro větší obrázekKlikněte pro větší obrázekKlikněte pro větší obrázek
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 4:39

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama